Aktualności 2017/2018

22 czerwca 2018r. o godzinie 8:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 20176/18 uczniów klas IV-VII oraz II gimnazjum. Uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami przed szkołą,
a następnie udali się  do sali gimnastycznej.

Uroczystość rozpoczęła się od wejścia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Po tym Pan dyrektor, Leszek Sobociński , podsumował krótko ten rok szkolny, wymienił nazwiska uczennic mających najwyższą średnią w szkole oraz nazwiska laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, którym wręczono pamiątkowe grawertony, niektórym już po raz drugi.

Następnie głos zabrała Pani wicedyrektor, Jadwiga Kirejczyk ,odczytując krótki list, którego nadawcą był prezydent naszego miasta Pan Mariusz Chrzanowski. Kolejno zostały odczytane średnie wszystkich wzorowych uczniów. Następnie zostały wręczone nagrody za przeróżne konkursy, a między innymi mistrzów przedmiotów takich jaki: angielski, matematyka, przyroda, historia, dla uczniów klas siódmych
i gimnazjum mistrz przedmiotów ścisłych i humanistycznych oraz konkursu ortograficznego. Wyczytani zostali również uczniowie uzdolnieni sportowo, a także ci, którzy osiągnęli wysokie wyniki w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”.

Po tej jakże przyjemnej części uroczystości uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal, aby odebrać świadectwa, a następnie na mszę świętą
do kościoła pw. Bożego Ciała.

Na wszystkich twarzach widniały uśmiechy.Jest na to proste wytłumaczenie: „Właśnie zaczęły się wakacje!”.

Kinga Dziemińska kl. VIc

20.06.18 z naszą wychowawczynią - Panią Małgorzatą Domaszewską całą klasą Ib wybraliśmy się do Straży Pożarnej w Łomży. Gdy przyjechaliśmy, miło powitał nas pan strażak i zaprosił nas do sali edukacyjnej "Ognik".

Tam pozwolił nam przymierzyć strażackie stroje. Potem opowiadał nam ciekawe historie z pracy oraz mówił, jak możemy zapobiec pożarom. Następnie poszliśmy do wozu strażackiego i mogliśmy obejrzeć wszystko z bliska. Mieliśmy także okazję zobaczyć i usłyszeć, co się dzieje i jak szybko strażacy muszą zareagować na wezwanie. Syreny zaczęły głośno wyć, strażacy szybko się przygotowali, zjechali na dół po rurze i wsiedli do wozu. To były na szczęście tylko ćwiczenia. Czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, która była na zewnątrz. Gdy wyszliśmy, zostaliśmy oblani wodą z prawdziwego, strażackiego węża.

Wszystkim ogromnie się spodobała ta wycieczka. Uznaliśmy wspólnie, iż świetnie, że Ci ludzie podjęli taki zawód i są w gotowości przez całą dobę.

Kaja Niebrzydowska klasa IB

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu „Trzymaj Formę!”, którego organizatorem  jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. W drugim półroczu 2017/2018 uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli  w zajęciach w zakresie  kształtowania postaw prozdrowotnych poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia   i zbilansowanej diety. Dnia 18 czerwca 2018 r. również uczniowie klas VI i VII naszej szkoły, mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz przekonać się, jak istotny wpływa na życie człowieka ma zbilansowana dieta. Przeprowadzona  wartościowa prelekcja przez nauczycielki  Zespołu szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży panią Ewelinę Kurpiewską –Siwek i  na temat zdrowego odżywiania  oraz barwny pokaz carvingu dla uczniów,  podniosła świadomość młodzieży na temat  prawidłowych  nawyków żywieniowych i estetyki dekoracji stołu.Spotkanie było świetną okazją do podsumowania konkursu  ‘Trzymaj Formę” realizowanego w naszej szkole.Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach konkursowych zostały:

- na najciekawszy komiks Oliwia Kurpiewska kl. IV c,

- najlepszy wiersz zostały: Oliwia Makowska kl. IV e oraz  Roksana Dudzińska kl. IV c

- na najoryginalniejszą fotografię została Michalina Górnik kl. IV d

- na ciekawą pracę pisemną została Alisa Faraponova kl. II b gimnazjalna

Znajomość zasad prawidłowego żywienia i ich przestrzeganie jest nieodzownym warunkiem zdrowia, prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego jak i umysłowego.

Opracowała Zofia Rusiłowicz-Kleczyńska

22. Kacper Skrodzki I F
  23. Aleksander Żebrowski IV E
  24. Gabriela Rutkowska III E

Na szczególne podziękowanie zasługuje uczennica klasy V A Natalia Pijanowska, która podarowała bibliotece 80 pięknych, nowych książek.

Dziękujemy Natalce i jej Rodzicom!

Jeśli ktoś został przez nas przeoczony, przepraszamy i prosimy o informację.

9 czerwca uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w XVIII olimpiadzie sportowo-integracyjnej dzieci i młodzieży pod hasłem „Bądźmy razem”. Impreza została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji XVI Podlaskich Dni Rodziny. Organizatorem olimpiady był Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Na początku wszyscy uczestniczyliśmy  we mszy świętej celebrowanej przez księży Caritasu. Wspólnie z nami modlili się też Białorusini. Uczniowie zmagali się z 16 konkurencjami, a następnie po zgromadzeniu wszystkich pieczątek można było odebrać nagrodę. Konkurencje, jak przystało na obchody 600-lecia miasta Łomża były iście średniowieczne, a oto niektóre z nich: polowanie na jelenia, malowanie herbu, jazda na rumaku, spacer księżniczki oraz taniec dworski. Każdy z uczestników starał się pokonać pewne trudności i wykazać się sprytem, pomysłowością i siłą. Po zmaganiach sportowych  na uczestników czekał ciepły posiłek. Dodatkowa atrakcją był pokazy przygotowane przez  strażaków i policjantów. Każdy zapewne przyzna, że to był udany dzień. Katarzyna Tyborowska