STOP AGRESJI

         W świetlicy wielka akcja „STOP AGRESJI”. W ramach przygotowań do Dnia Życzliwości podjęliśmy trudny temat agresji i sposobów radzenia sobie z nią.

Panie przygotowały warsztaty, aby w aktywny sposób pobudzić  wrażliwość  dzieci  na  krzywdę  innych
i wypracować skuteczne formy obrony, czego efektem są piękne prace plastyczne inspirowane nabytą wiedzą i doświadczeniem.

                                                                                                                          Dorota Czerwińska

 

KLOCKI-WAFLE

W świetlicy szkolnej poza miłym i bezpiecznym spędzaniem czasu, prowadzone są różnorodne zajęcia edukacyjne.

Nauczycielki świetlicy starają się stworzyć uczniom jak najbardziej komfortowe warunki do odpoczynku przed lekcjami, jak i po ich zakończeniu. Świetlica jest wyposażona w kanapy, pufy oraz różne zabawki. Niesłabnącym od lat zainteresowaniem cieszą się klocki- wafle, z których dzieci tworzą różnorodne budowle. Rozwijają tym samym umiejętność współpracy w grupie, wytrwałość, kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną.

Mamy nadzieję, że pobyt w świetlicy generuje dobre myśli i wspomnienia.

                                                                                                                                        Anna Dytkowska

 

ZAJĘCIA FILMOWE

 

Kiedy tydzień nauki szkolnej dobiega końca, a uczniowie opadają z sił po całotygodniowych wysiłkach, proponujemy w świetlicy relaks, w postaci bajki bądź filmu dla dzieci. Te piątkowe zajęcia cieszą się ogromną popularnością wśród wychowanków świetlicy, którzy przeżywają ogromne rozczarowanie, gdy podczas trwania filmu muszą wyjść do domu.

                                                                                                                                       Anna Dytkowska

 

CZAS NA PRZERWĘ

Przed rozpoczęciem zajęć tematycznych danego dnia oprócz porządkowania sali, dbamy również
o wyciszenie i koncentrację uczniów podczas zajęć „Czas na przerwę”.

Pani Marta Kucharczyk lubi dołączać do uczniów i uczestniczyć w ich zabawach, a dzieci zabiegają
o jej towarzystwo. Każda ze stron uczy się czegoś nowego, a wspólnie spędzony czas sprawia olbrzymią frajdę.

 

 

 

Nauka. Zabawa. Odpoczynek.

Zapraszamy do świetlicy szkolnej!

 

Świetlica jest ważnym miejscem na mapie naszej szkoły. Uczęszczają do niej uczniowie klas I – III, którzy potrzebują opieki w czasie wolnym od lekcji. Wykwalifikowani nauczyciele czuwają nad rozwojem, bezpieczeństwem i zdrowiem dzieci. Świetlica prowadzi działania na wielu ważnych obszarach. Przede wszystkim pełni istotną rolę w procesie dydaktycznym i wychowawczym w zakresie rozwoju umysłowego, społecznego, moralnego, estetycznego, zdrowotnego itd. Każdego dnia w świetlicy odbywają się zajęcia dydaktyczne z zakresu literatury i żywego słowa (czytanie bajek, opowiadań, wierszy, baśni, rozmowy na aktualne tematy), plastyki (prace z wykorzystaniem różnorodnych technik), muzyki (śpiewanie piosenek interpretacje utworów muzycznych), a także zajęcia ruchowe i filmowe. W bieżącym roku szkolnym działalność rozpoczęło także świetlicowe koło teatralne. Wszelkie zajęcia zaplanowane są według podstawy programowej, Statutu Szkoły, Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania, Szkolnego Programu Profilaktyczno – Wychowawczego, Szkolnego Planu Wychowawczego, Kalendarza Imprez Szkolnych. Zajęcia te odbywają się według tygodniowych tematów dotyczących np. bezpieczeństwa, wszelkiego rodzaju świąt obchodzonych w szkole, pór roku itd.

 

Nasze cele:            

  • Rozwój uczniów, ich zainteresowań, pasji.
  • Wspieranie procesu uczenia się (pomoc w nauce, odrabianiu lekcji, tworzenie warunków do nauki).
  • Wspieranie procesu wychowawczego.
  • Zapewnienie opieki po zajęciach lekcyjnych.

 

Zadania i cele realizujemy z wykorzystaniem różnorodnych form i metod pracy. Prowadzimy zajęcia praktyczne, słowne i oglądowe, ale nacisk kładziemy przede wszystkim na metody wykorzystujące aktywność dzieci. Uczą się one poprzez zabawę, pracę własną, pracę dowolną. Nauczyciele w świetlicy wykorzystują także nowe technologie: komputer z łączem internetowym, sprzęt nagłaśniający, ekran, rzutnik. Świetlica szkolna dysponuje dwiema przestronnymi salami, w których znajdują się miejsca do nauki (w tym pracy indywidualnej), przestrzeń do odpoczynku i relaksu wyposażona w kanapy i miękkie pufy, półki do przechowywania plecaków, kąciki do zabaw według zainteresowań i potrzeb dzieci. Nauczyciele i uczniowie często korzystają też ze słonecznej pogody i wychodzą na plac zabaw, który znajduje się na terenie szkoły lub na spacer po najbliższej okolicy, dzięki czemu uczniowie mogą odpocząć. Mają oni możliwość zjeść posiłek, a także pod opieką nauczycieli wychodzą na obiad do stołówki.

 

W świetlicy uczniowie spędzają czas w sposób aktywny oraz twórczy i zawsze mogą liczyć na wsparcie i dobrą radę nauczyciela.

 

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 10 im Jana Pawła II w Łomży czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.30. W roku szkolnym 2017/2018 na zmianę ranną i popołudniową uczęszcza do niej 248 uczniów. Pracuje z nimi sześć nauczycielek: Aleksandra Paulina Charkiewicz, Dorota Czerwińska, Anna Dytkowska, Marta Kucharczyk, Małgorzata Sadowska, Barbara Salwa.

 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i galerii zdjęć.

Nasze hasło to:
. nauka . zabawa . odpoczynek .
ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA!

Codziennie co sił pędzę do szkoły, a po lekcjach od razu do świetlicy. Tu nigdy nie jest nudno! Bierzemy udział w wielu zajęciach, robimy piękne prace plastyczne i galerie zdjęć. Jest tu bardzo miło i mam tu wielu przyjaciół. Niczego więcej mi nie trzeba!

Amelia Frąckiewicz, klasa III D

Nazywam się Laura i bardzo lubię chodzić do świetlicy. Jest tam bezpiecznie i możemy się bawić w to, co lubimy. W świetlicy są też super zajęcia. W poniedziałki zaczynamy temat tygodnia. We wtorek rysujemy i robimy prace plastyczne, w środy uczymy się piosenek. Mamy też zabawy ruchowe, ale najfajniej jest w piątki, bo wtedy oglądamy film i bajki. W świetlicy możemy też czytać, odrabiać lekcje i odpoczywać na miękkich pufach. Lubię tam być i polecam każdemu.

Laura Białucha, klasa III C

Bardzo lubię przychodzić do świetlicy. Są tu miłe panie i dzieci, świetnie się bawimy. Mamy dużo fajnych zabawek i ciekawe zajęcia: plastyczne, ruchowe, muzyczne i wiele innych. Gdy wracam ze szkoły do domu, to już czekam na kolejny dzień w świetlicy!

Zuzanna Gołąbecka, klasa III D

Back to Top