Każde dziecko niezależnie od wieku zmaga się ze swoimi emocjami, próbuje je odczytać i zrozumieć zarówno u siebie, jak i u kolegi. To pomaga mu lepiej funkcjonować w grupie, lepiej rozumieć otaczający świat.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem szkolnym pod hasłem NASZE UCZUCIA I EMOCJE.

Dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej, rozpoznawały i nazywały różne stany emocjonalne. Wyrażały emocje na różne sposoby: za pomocą słów, gestów, mimiki, koloru. Poznały sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami. W atrakcyjnej formie dowiedziały się, że przeżywane emocje nie podlegają ocenie, one się po prostu pojawiają i są. Trzeba tylko przeżyć je tak, żeby nie urazić innych.

Pedagog szkolny Małgorzata Listowska