Twój Bóg – rozpięty jak struna, ... ukochał Ciebie.

Wielkanoc to wspaniałe święto chrześcijańskie. W pierwszych wiekach nazywana była Paschą. Jest największym, najstarszym, bo najwcześniej ustanowionym i najuroczyściej obchodzonym świętem wszystkich chrześcijan odprawianym na pamiątkę Męki i Śmierci, a przede wszystkim Zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia, będące centrum chrześcijańskiego przepowiadania, przybliżyli uczniowie klas V a, V b i V c. na apelu zorganizowanym w naszej szkole 27 marca.

Pierwsza część akademii zmuszała do refleksji i zadumy. Recytatorzy „przenieśli” nas na Golgotę, na której konał Chrystus. Słowa poezji na tle poruszającej muzyki Preisnera robiły wrażenia. Wszyscy uczniowie usłyszeli, że Jezus umierał wśród kłótni, wśród nienawiści. Umierał wśród kłamstw, wśród agresji. ...

Na swojej Drodze Krzyżowej Chrystus myślał również o nas, niósł nasze cierpienia, nasze grzechy. Bóg – rozpięty jak struna,... ukochał nas.

Druga część apelu nawiązywała do radosnego zmartwychwstania. Na końcu części artystycznej zabrzmiało:

Wszyscyśmy weseli
tej świętej niedzieli,
gdy Chrystus zmartwychwstał
tak jakoś my chcieli.”

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowali:

Uczniowie klasy V A: Laura Chludzińska, Hubert Cieniewicz, Hanna Eismont, Liwia Jankowka, Marcel Kaczyński, Antoni Łada, Anna Przyborowska, Alicja Sawicka, Natalia Szudrawska,

Uczniowie klasy V C: Iza Chludzińska, Maja Kania, Viktoria Kalinowska, Lena Markowska, Natalia Zuzga

Uczniowie klasy V D: Julia Jachimowicz, Oliwia Sikora.

Nad całością czuwała Donata Biłda