W piątek 23 czerwca 2023 roku  w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

O 9.15 zebraliśmy się pod szkołą, a potem skierowaliśmy do kościoła p.w. Bożego Ciała, w którym ksiądz Łukasz Brzostowski ( nasz absolwent) odprawił mszę świętą. W naszych głowach na dłużej utkwi kazanie, które wygłosił. Poprosił zgromadzonych w świątyni uczniów, rodziców i nauczycieli, aby zamknęli oczy i pomyśleli o sukcesie odniesionym w minionym roku szkolnym i podziękowali za niego Panu Bogu. Poprosił również, by pomyśleli o czymś, co im nie wyszło i przeprosili za to Stwórcę.

O 10.40 ponownie spotkaliśmy się przed budynkiem szkolnym.

Z uwagi na piękną, słoneczną pogodę uroczystość odbyła się na placu przed  budynkiem szkoły.  Rozpoczęła  się wprowadzeniem sztandaru szkoły
i odśpiewaniem hymnu narodowego.

Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk przywitała wszystkich serdecznie. Następnie poinformowała o tym, że w klasach IV-VIII uczyło się 723 uczniów, z czego świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 242 uczniów. Najwyższą średnią wśród klas IV-VIII uzyskała klasa Vc- 4,92, drugie miejsce klasa IVa- 4,90 a trzecie miejsce VIa- 4,87.

Najwyższą średnią w szkole uzyskały dwie uczennice : Anna Pruszkowska z klasy Vc i Dominika Mogielnicka z klasy VIa.Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim, którzy przez 10 miesięcy wykazali się systematycznością, pomysłowością, pracowitością i chęcią doskonalenia samego siebie.

Podziękowała uczniom za ich mozolną pracę, a następnie nauczycielom za to, że otwierają uczniom drzwi wiedzy, rozbudzają ciekawość świata i kształtują ich postawy a dzięki nim wiedza staje się źródłem radości. Następnie pani Dyrektor zwróciła się do rodziców, aby docenili wszystkie sukcesy dzieci i byli z nich dumni. Życzyła wszystkim, aby wyczekiwane wakacje  były czasem dobrego i radosnego wypoczynku.

Na zakończenie swojego przemówienia, pani Dyrektor odczytała list od Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego i pani Kurator Oświaty Beaty Pietruszki.

W kolejnej części spotkania pani wicedyrektor Jolanta Gwizdon odczytała  imiona  i  nazwiska   uczniów   wyróżnionych   za wysokie    wyniki
w nauce w poszczególnych klasach.

Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Renata Zaniewska. Odczytała nazwiska uczniów nagrodzonych w konkursach organizowanych w naszej szkole   –   Mistrz   przedmiotu.   Uczniom    wręczono    nagrody   książkowe
i zrobiono pamiątkowe zdjęcie,po czym pani wicedyrektor poprosiła na środek uczniów, którzy zostali wyróżnieni za godne reprezentowani szkoły w zawodach sportowych . Nie zabrakło podziękowań dla 6 uczniów, którzy przez cały rok szkolny 2022/2023 mieli 100% frekwencję.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, na których otrzymali upragnione świadectwa. Z cenzurkami w dłoniach rozeszliśmy się do domów.

Tak oto dobiegł końca rok szkolny 2022/2023, a rozpoczęły się WAKACJE!

Lena Mieczkowska i Amelia Milewska VI f