W Ekopracowni

Klasy III zaangażowały się w działania ekologiczne w szkole. Po warsztatach przeprowadzonych przez pracownika Zakładu Gospodarki, przyszła kolej na odwiedzenie zielonego serca szkoły, czyli Ekopracowni.

Klasa 3 a utrwalała swoją wiedzę zdobytą na warsztatach korzystając z zasobów naszej Ekopracowni. Uczniowie przypomnieli, które odpady nadają się do ponownego przetworzenia, a które do utylizacji. Zapoznały się ze znakami ekologicznymi, które można zobaczyć na opakowaniach produktów oraz z czasem rozkładania się poszczególnych odpadów. Wspólnie ustaliliśmy jakich śmieci komunalnych najwięcej wytwarzają gospodarstwa domowe, a także sprawdziliśmy zdobytą wiedzę podczas gry interaktywnej polegającej na segregacji odpadów. Uczniom bardzo podobały się meble w Ekopracowni.
Podczas zajęć wykorzystaliśmy plansze dydaktyczne, stojak do plansz, płytę CD Odpady i recykling, monitor interaktywny oraz meble Ekopracowni. Wizyta w zielonym sercu szkoły była ciekawym doświadczeniem dla uczniów III klasy.
Magdalena Żok