Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
W drugą sobotę września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. W naszej szkole 16 i 17 września uczniowie uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez ratowników z Grupy Nadzieja: pana Oskara Sobczyńskiego i panią Agnieszkę Augustynowicz. Podczas spotkania zostały przypomniane zasady udzielania pierwszej pomocy, następnie odbyła się część praktyczna. Uczniowie mogli przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożenie osoby poszkodowanej, a na koniec zapoznali się z wyposażeniem karetki. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 4-7 oraz 8G i 8H, 3A. Łącznie w zajęciach wzięło udział 28 klas, czyli 700 uczniów.
Podczas czterogodzinnych warsztatów uczniowie naszej szkoły:
- utrwalili wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy;
- zapoznali się z wyposażeniem i przeznaczeniem karetki, oznakowaniem T, P, S;
- poznali elementy systemu ratunkowego w naszym mieście;
- dowiedzieli się, jak udzielać informacji dyspozytorowi podczas zgłaszania zdarzenia;
- poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa niezbędne podczas udzielania pierwszej pomocy.


