Apel Wielkanocny

    W środę, 1 kwietnia 2026 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie słowno-muzyczne wprowadzające w świąteczną atmosferę Wielkiej Nocy. Było niezwykle wzruszająco i refleksyjnie, a motywem przewodnim była miłość Chrystusa do ludzi, gdyż krzyż jest przede wszystkim znakiem największej miłości, jaką Bóg okazał człowiekowi i wezwaniem do okazywania jej braciom.

    Opowieść o miłości Chrystusa do ludzi przeplatana była pieśniami ,,Rozpięty na ramionach”, ,,Serce wielkie mi daj”, ,,Takie jest prawo miłości”. Przypomniano także słowa o miłosierdziu Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II, który uczył, że miłosierdzie to nie tylko przebaczenie, ale miłość wychodząca naprzeciw drugiemu człowiekowi, przynosząca pokój i nadzieję. Młodzi artyści podkreślali, że jako uczniowie Jana Pawła dobrze wiedzą, że dobre słowo, pomocna dłoń, uśmiech czy chwila uwagi mają moc i mogą czynić świat piękniejszym i lepszym.

   Po występie uczniów głos zabrała pani Dyrektor Agnieszka Dobrowolska – Bojar, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknego apelu, a na koniec uroczystości złożyła życzenia świąteczne Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom.

    W montażu scenicznym wystąpili uczniowie z klasy: V B, VI F , VI C (w kolejności alfabetycznej):

Julia Borusiewicz, Kaja Brzozowska, Piotr Budny, Julia Gwara, Piotr Kombur, Iga Kowalewska, Albert Olbryś, Hubert Sawicki, Amelia Zakrzewska, Amelia Zyskowska, Kacper Żebrowski, Helena Żelechowska.

    Pięknym śpiewem uroczystość uświetnili uczniowie z klasy VA, V E, V G, VI F (w kolejności alfabetycznej):

Emilia Bachanek, Nina Bartosiewicz , Kornelia Chodorowska, Wiktoria Lewandowska, Małgorzata Makarska, Gabriella Rosen.

    Przygotowanie programu: p. Mirosława Bieniecka, p. Kamila Najdyhor, p. Ewelina Węgrowska. Oprawa muzyczna: p. Justyna Mańko. Piękne dekoracje wprowadzające w klimat Wielkiej Nocy wykonały p. Kamila Najdyhor i p. Ewelina Węgrowska. Nad nagłośnieniem czuwał p. Wojciech Zaorski.

Mirosława Bieniecka

    Zapraszam do zapoznania się z fotorelacją przygotowaną przez pana p. Wojciecha Zaorskiego.

Back to Top