W miejskim konkursie "Mistrz Czytania" zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Nr 9 im. Rodziny Lutosławskich Julia Stanisławska z klasy V F przygotowana przez p. Katarzynę Koziatek zajęła I miejsce.
6 czerwca odbyły się eliminacje XXII Konkursu Recytatorskiego dla Najmłodszych "Uśmiechnięte Strofki". W kategorii dzieci przedszkolnych Paulinka Kropiewnicka zdobyła drugą nagrodę. Opiekunem Paulinki jest p. Izabela Węgrowska. Wśród uczniów klas I - III zwyciężyła Weronika Chrostowska z klasy I A przygotowana przez p. Renatę Opychrał. Laureatką trzeciej nagrody została Kasia Natusiewicz z klasy II C. Opiekunem Kasi jest p. Jadwiga Kirejczyk. Wśród wyróżnionych recytatorów znalazła się Marta Obiedzińska z klasy III C przygotowana przez p. Lidię Obiedzińską.

Hanna Dziubińska