W bibliotece szkolnej odbył się konkurs dla klas IV-VI „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Wzięło w nim udział 29 uczniów, którzy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach klasowych.

Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: p. Anna Dytkowska, p. Mirosława Rakowska,
p. Hanna Dziubińska i p. Beata Obrycka. Komisja brała pod uwagę dykcję i prawidłową emisję głosu, płynność czytania, interpretację tekstu, umiejętność budowania nastroju i zainteresowania publiczności oraz znajomość treści książek.

Wśród uczniów klas czwartych jury najwyżej oceniło Aleksandrę Wawrzyniak z IV C. Drugie miejsce zajęła Lena Głębocka z IV A, a trzecie – Natalia Pijanowska z IV A. W klasach piątych pierwsze miejsce przyznano Karolinie Zabielskiej z V B, a drugie Nikoli Chojnowskiej z V E.

Uczniowie klas szóstych w tym roku prezentowali bardzo wysoki poziom. Pierwsze miejsce zajęła Izabela Jastrzębska z VI E. Dwa równorzędne drugie miejsca przyznano Mai Karwowskiej z VI C
i Jakubowi Chojnowskiemu z VI B. Trzecie miejsce również zajęły dwie uczennice – Natalia Bieniek
i Paulina Obrycka z klasy VI D. Ponadto jury wyróżniło Julię Kochanowską z VI D, a Dariuszowi Kadłubowskiemu z VI A przyznało nagrodę specjalną za interpretację tekstu.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom i zachęcamy do dalszego doskonalenia swoich umiejętności pięknego czytania.

​Biblioteka