Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych to święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych w 1999 roku. W tym roku szkolnym nasza biblioteka obchodziła swoje święto 7 grudnia.
Czwartoklasiści zaprezentowali "Żywe okładki" - uczniowie przebrani za postacie z książek ustawiali się i nieruchomieli tworząc "żywą okładkę",
a pozostali uczestnicy odgadywali, o jaką książkę chodzi. Towarzyszyło temu mnóstwo śmiechu.
Podczas Święta Biblioteki odbyło się też podsumowanie konkursów na hasło propagujące książki i czytanie, wiersz lub opowiadanie o bibliotece oraz konkursu plastycznego.
Najciekawsze hasła ułożył Norbert Bazydło z klasy VI B. Drugie miejsce zajęła Natalia Kania, zaś trzecie - Adam Karwowski, oboje również z VI B. W kategorii prac literackich pierwsze miejsce zajęła Ola Żochowska z V F, drugie - Natalia Dąbrowska z V D, Ewelina Elza z V F i Paulina Puchała z V F, zaś trzecie - Karol Czyżewski z V F i Dominika Dukacz z V D. W konkursie plastycznym zwyciężyły uczennice klasy III E: Marta Dąbrowska, Anna Franciszkowicz i Iza Modzelewska oraz uczennice klasy III B: Weronika Golik i Julia Baczewska.
Odwiedziły nas też pierwszaki, które obejrzały inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy IV A pod kierunkiem p. Wiesławy Domalewskiej, Ireny Kowalewskiej i Barbary Fiłonowicz.
W dniu Święta Biblioteki odwiedzający nas uczniowie wpisywali się na specjalną listę odwiedzin. Pod koniec dnia znajdowało się na niej ponad 300 wpisów. Czytelnicy mogli też obejrzeć prace konkursowe oraz przeczytać złote myśli i zagadki o książkach i czytaniu. Poza tym uczniowie zgłaszali swoje pomysły, życzenia, opinie dotyczące pracy biblioteki oraz propozycje do rankingu najciekawszych książek. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się "Karolcia" Marii Kruger. Dużo głosów otrzymały też książki:
"Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery oraz "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.
Od czytelników otrzymałyśmy mnóstwo serdecznych życzeń i prezentów: książki, zakładki i laurki.

Mirosława Rakowska, Hanna Dziubińska