27 kwietnia 2017 r. od 855 do 1045 odbywał się Rodzinny Turniej "DZIEŃ RADOŚCI ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II" zorganizowany z okazji III rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II - Patrona naszej szkoły. W uroczystości wzięli  udział  uczniowie klas V z wychowawcami, rodzice oraz dyrekcja szkoły.

Turniej zaczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu Rodziny Szkół Jana Pawła II oraz modlitwą do Maryi. Następnie pani wicedyrektor Renata Zaniewska powitała wszystkich gości, szczególnie ciepło – dzieci i rodziców. Po dokładnym zapoznaniu nas z istotą wydarzenia zaakcentowała cele turnieju, dzięki któremu mamy przemierzać ścieżki życia Jana Pawła II, przypominać Jego myśli – drogowskazy, wyrażać swoją radość i wdzięczność za dar Świętego.

Zadania konkursowe rozpoczęły się od prezentacji drużyn. Odświętnie ubrani uczniowie przepięknie prezentowali się z kolorowymi emblematami, np. złotymi serduszkami, żółtymi koronami papieskimi, biało – żółtymi chorągiewkami… Jury (przedstawiciele rodziców – Małgorzata Konopka, Marta Kuskowska, przedstawiciele nauczycieli – Elżbieta Zaremba, przedstawiciele uczniów – Natalia Bieniek i Julia Kochanowska) oceniało przygotowane transparenty, emblematy, okrzyki dopingujące reprezentantów klas.   Piątoklasistów zmagali się z różnego typu konkurencjami.  Najpierw wszyscy w skupieniu oglądali przygotowane przez drużyny   prezentacje multimedialne związane z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Następnie mogli sprawdzić swoją znajomość ulubionych pieśni Jana Pawła II, podając ich tytuły oraz śpiewając pierwszą zwrotkę i refren. Dzieci wykazywały się też znajomością faktów z życia papieża w dziesięciopunktowym teście wiedzy. Posługując się piękną polszczyzną tłumaczyły znaczenia wylosowanych cytatów, sentencji. Dużo emocji dostarczyła konkurencja sprawnościowa, czyli jazda na nartach, wymyślona i przygotowana przez nauczycielkę wychowania fizycznego, panią Barbarę Rogińską. Piątoklasistom podobało się także prezentowanie okrzyków na cześć Patrona oraz degustacja  słodkości – papieskich kremówek. Były naprawdę smaczne, więc rodzice mogą być dumni z wytworów swojej pracy.

Turniej dostarczył  wiele radości, przebiegał w przyjemniej, czasami wręcz gorącej atmosferze.  Po ostatniej konkurencji wszyscy z niecierpliwością czekali na werdykt jury. Denerwowali się też nauczyciele religii - pan Sławomir Dębek i pani Elżbieta Zaremba, którzy podczas lekcji wpajają nam treści związane ze świętym Janem Pawłem II .

I miejsce zdobyła klasa VC, II- równocześnie zajęli uczniowie z klasy VE i VF, zaś III – VB. Wszystkie klasy zostały uhonorowane dyplomami i  nagrodami – obrazkami z modlitwą  do świętego Jana Pawła II oraz słodkościami. Zwycięzcy otrzymali również puchar. Turniej zakończył się wspólnym odśpiewanie „Barki”.

Dobrze, że w takim gronie mogliśmy  radować się ze świętym Janem Pawłem II – naszym Patronem w rocznicę Jego kanonizacji. To wydarzenie na pewno pozostawi w naszej pamięci cudowne  wspomnienia.