Dnia 7 października społeczność naszej szkoły uroczyście rozpoczęła obchody XVI Dnia Papieskiego. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego nawiązuje do słów Jana Pawła II z pielgrzymki do Polski w sierpniu 2002 roku. Wówczas papież podczas poświęcenia bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach powiedział: "Bądźcie świadkami Bożego Miłosierdzia". Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wysłuchali montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczniów klas IV A, VI D i VI E pod kierunkiem Pani Agnieszki Matukin i Pana Sławomira Dębka. Uczniowie zachęcali, by nie bać się korzystać z własnych pomysłów jak realizować poszczególne uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha, ale również padły konkretne propozycje. Zarówno piosenki, obrazy i treści przygotowane na to spotkanie przypomniały wszystkim o wielkim zadaniu spełniania uczynków miłosierdzia całym swoim życiem w codziennych relacjach z bliskimi i przypadkowo spotkanymi osobami.