Dnia 25 października 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na początku pan dyrektor Leszek Sobociński i pani wicedyrektor Jadwiga Kirejczyk powitali licznie zgromadzonych rodziców i uczniów oraz znamienitych gości: Jego Ekscelencję księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego, p. Wojciecha Dzierzgowskiego - wicewojewodę podlaskiego, p. Mirosławę Kluczek- zastępcę prezydenta miasta Łomża, p. Dorotę Szymonowicz- dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty,
p. Andrzeja Piechocińskiego- naczelnika Wydziału Oświaty, p. Grażynę Klimek- zastępcę naczelnika Wydziału Oświaty, p. Hankę Gałązka- radną miasta Łomża, księdza prałata- Wojciecha Nowackiego, księdza kanonika- Andrzeja Godlewskiego, p. Jolantę Kowalewską- dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży, p. Laurę Wąsowską- wicedyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży, p. Roberta Cierpikowskiego - przewodniczącego Rady Rodziców, p. Annę Nawrotek - przedstawicielkę Rady Rodziców.
Podczas uroczystości postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Edward Kalski z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży, Jadwiga Maria Kirejczyk ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, Wanda Majewska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży i Leszek Henryk Sobociński ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Aktu dekoracji dokonał wicewojewoda podlaski pan Wojciech Dzierzgowski.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w konkursie, który sprawdzał zdobytą wiedzę. Pierwszaki pomyślnie odpowiadały na pytania, za co zostali nagrodzeni brawami. Następnie uczniowie ślubowali na sztandar szkoły , przyrzekając, że będą sumiennie spełniać swoje obowiązki oraz kierować się w życiu słowami Patrona Jana Pawła II "Zwyciężaj siebie". Do ceremonii włączenia w poczet uczniów przystąpiło 137 pierwszaków. Pasowania „zaczarowanym ołówkiem dokonał pan dyrektor Leszek Sobociński. Każdy uczeń otrzymał też pamiątkowy dyplom, który osobiście każdemu uczniowi wręczył wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski.. Następnie delegacja uczniów i rodziców złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy popiersiu Jana Pawła II. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas I D, I F, chóru szkolnego i występem absolwentów naszej szkoły w zespole tańca towarzyskiego AKAT.
Nowo mianowani uczniowie podziękowali gościom, dyrekcji szkoły i nauczycielom, wręczając im kwiaty.

Jadwiga Kirejczyk, Jolanta Grabowska, Marzena Przybyszewska
zdjęcia: Jolanta Siwk