Uczniowie nauczania zintegrowanego uczestniczyli w dniach: 7,8 i 9 marca 2016 roku w rekolekcjach wielkopostnych. Codziennie rano dzieci modliły się na Mszy świętej w kościele pw. Bożego Ciała. Pilnie słuchały nauk głoszonych przez ks. Sławomira Plutę.
W szkole dzieci były podzielone na trzy grupy. Każda brała udział w innych zajęciach przygotowanych przez katechetów. Dzieci klas I-III oglądały inscenizację "Matka Miłosierdzia. Dziecięca opowieść o Maryi". Wykonywały "Wielkanocne rozmaitości". Brały udział w konkursie plastycznym. Każda klasa wybierała najlepsze prace, z których powstała piękna wystawa twórczości uczniów. Autorzy najlepszych prac dostaną pamiątkowe dyplomy.
Uczniowie klas IV-VI brali udział w przeglądzie piosenki religijnej pt. "Wyśpiewać chwałę Panu chcę" Do prezentowanych pieśni dzieci przygotowały także prezentację multimedialną. Wykonywały również plakaty pod hasłem "Dzielmy się miłosierdziem". Uczestniczyły w I etapie szkolnego konkursu o Jankie Pawle II.

Rekolekcje przebiegały w pogodnym i modlitewnym nastroju. Uczniowie chętnie pracowali. W skupieniu, z zaciekawieniem oglądali inscenizację.

I. Siwek, S. Dębek