15 grudnia 2015r. wraz z moimi koleżankami pojechałam na Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Adamie Mickiewiczu. Odbył się on o godzinie 16 00 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, który organizowała właśnie ta szkoła.

Po pięknie wyrecytowanej inwokacji z ,,Pana Tadeusza'' głos zabrała jedna z pań zasiadająca w jury. Bardzo gorąco przywitała uczestników i życzyła im powodzenia. Zapowiedziała również, że w czasie pisania przez nas konkursu, odbędzie się przedstawienie, którego niestety nie mogłyśmy obejrzeć, a mówiono później, iż było bardzo ciekawe.

Następnie wszyscy uczestnicy turnieju wiedzy udali się do sali, w której mieliśmy wykazać się wiedzą. Pytania nie były proste, bo poza prze-czytaniem biografii poety, trzeba też było wykazać się znajomością jego dzieł i np. odpowiedzieć na szczegółowe pytania, czy uzupełnić tabelkę z podaniem bohaterów głównych dzieł Mickiewicza i określeniem gatunku literackiego do jakiego należą. Po 45 minutach wysiłku intelektualnego skończyliśmy pisać test i wróciliśmy na II piętro, gdzie właśnie wręczano nagrody zwycięzcom w konkursie plastycznym.

Po niedługiej przerwie zapowiedziano ogłoszenie naszych wyników . Na początku wszyscy uczestnicy konkursu dostali drobne upominki. Serce biło mi bardzo mocno. Po chwili odczytano wyróżnienia, które otrzymały Urszula Sulkowska (kl. VI, SP7, 66 pkt.) oraz Sandra Kuklińska (kl. VI, SP7) oraz Natalia Sejnowska (kl. VI, SP Jedwabne), które zdobyły po 64 punkty. Później dowiedzieliśmy się, kto otrzymał III, II i I miejsce. Nie mogłam uwierzyć, że zajęłam II miejsce. Cieszyłam się ogromnie z wygranej mojej klasowej koleżanki - Gabrysi Wawrzyniak, która zajęła I miejsce. Po wielkich emocjach zaproszono wszystkich na mały poczęstunek.

Tak zakończyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Adamie Mickiewiczu. Cieszę się, że przygotowując się do tego konkursu tak wiele się dowiedziałam, zarówno o życiu, jak i twórczości polskiego wieszcza.

Alicja Kneć, V c