29 października 2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie odbył się X Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Izabela Biernacka z klasy VI E oraz Natalia Bieniek z klasy V D. Opiekę nad nami sprawowała pani Dorota Żbikowska, która nie tylko czuwała nad naszym bezpieczeństwem, ale również do ostatniej chwili udzielała nam niezbędnych wskazówek.

Do Kleosina wyjechałyśmy o godzinie 8.00, a na miejsce dotarłyśmy po półtora godzinnej podróży. Zostałyśmy bardzo miło powitane przez gospodarzy tej uroczystości. Mimo zdenerwowania panującego wśród uczestników, atmosfera była bardzo swobodna.

W konkursie wzięło udział 28 recytatorów z 15 szkół. Najpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną o Janie Pawle II. Następnie jury wysłuchało recytacji dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej kolejności swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych klasy IV-VI. Następnie znakomite interpretacje poezji Karola Wojtyły przedstawili gimnazjaliści. Komisja oceniała recytatorów za: poprawność dykcji, interpretację oraz zaangażowanie. Podczas obrad jury na uczestników czekał słodki poczęstunek. Po około czterdziestominutowej naradzie zostały ogłoszone wyniki. Jedno z wyróżnień zdobyła uczennica naszej szkoły Natalia Bieniek.

Do Łomży wracałyśmy zadowolone z osiągniętego sukcesu. Mam nadzieję, że w następnych konkursach uczniowie naszej szkoły będą zdobywali kolejne nagrody.

Natalia Bieniek, klasa V D