16 października to ważna data w kalendarzu naszej szkoły, ponieważ jest to dzień powołania Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym roku była to już 37. rocznica tego wspaniałego wydarzenia. Postanowiliśmy świętować ten wyjątkowy dzień, dlatego uczniowie i nauczyciele ubrani byli w odświętne stroje, na których z daleka połyskiwały kokardki w papieskich kolorach. Od porannych do popołudniowych godzin uczniowie klas VI pełnili wartę przy popiersiu papieża rozświetlonego przez płonące znicze ustawione w kształcie czerwonego serca.

Na 2. i 3. godzinie lekcyjnej zgromadzeni w szkolnej stołówce uczniowie oglądali montaż słowno - muzyczny pt. "Rodzina bogiem silna". Przygotowana została przez p. Elżbietę Zarembę, p. Agatę Durzyńską i p. Sławomira Dębka i Martę Kisiel (dekoracja). Część artystyczna przypomniała najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II oraz Jego nauczanie na temat rodziny. Głośno wybrzmiały słowa: "Pośród wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą (…), drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną(…), ani na chwilę nie zapominajcie, jak wielką wartością jest rodzina."

Na wartość rodziny i świętość Jana Pawła II zwrócił uwagę ks. dr. Wojciech Nowacki proboszcz parafii pw. Bożego Ciała, który razem ze społecznością naszej szkoły świętował ten szczególny dzień.

Po części artystycznej nastąpiło podsumowanie konkursów ogłoszonych we wrześniu. Uczniowie klas I - VI wzięli udział w konkursie literackim(Święty Janie Pawle II, chcę Ci opowiedzieć o mojej rodzinie …), plastycznym (Jan Paweł II - opiekun rodziny) i fotograficznym (Moja rodzina w obiektywie). Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i książkami. Drobne upominki otrzymały także dziewczynki, które 7- 8 X 2015 uczestniczyły w szkolnej pielgrzymce do Częstochowy i napisały wiersze o tym, co zobaczyły i przeżyły podczas pielgrzymowania do Jasnogórskiej Matki. Prace plastyczne i fotograficzne zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu i przyciągały uwagę nie tylko uczniów i nauczycieli, ale też rodziców. Natomiast wiersze, listy i opowiadania, jak zaznaczyła wicedyrektor Renata Zaniewska, będzie można przeczytać w szkolnej gazetce "Strzał w 10" oraz w Biuletynie twórczości uczniów.

Prace plastyczne, literackie i fotograficzne powstały dzięki zaangażowaniu uczniów, katechetów, polonistów, nauczycielkom nauczania zintegrowanego, rodziców. Pan dyrektor Leszek Sobociński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzień wyboru Jana Pawła II na papieża był dniem pięknym i wyjątkowym. Umożliwiał propagowanie właściwych wartości wychowawczych utożsamianych z postacią świętego Jana Pawła II - Patrona naszej szkoły.