"Takie będą Rzeczypospolite , jakie ich młodzieży chowanie"

- ten cytat najdobitniej określa rolę nauczyciela i szkoły w życiu każdego młodego człowieka i narodu. Jest to rola niełatwa, ale przynosząca pedagogom wiele radości i satysfakcji w pracy z młodzieżą.

O tym, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży doceniają trud swych nauczycieli, mogli się ci drudzy przekonać 14.10.2014r. Dzień ten upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło życzeń i symbolicznego kwiatka dla wszystkich nauczycieli, składanych indywidualnie oraz w imieniu całej społeczności uczniowskiej.

Jak zwykle, dzieci stanęły na wysokości zadania i pod kierunkiem pani Renaty Opychał (uczniowie kl. II A) pani Doroty Wierzbowskiej (uczniowie kl. II C), pani Agaty Durzyńskiej oraz pana Jacka Baczewskiego z  parami tanecznymi z KTT „AKAT” przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nastrojowe i poważne nuty mieszały się z dowcipem i humorem, wprawiając wszystkich pracowników naszej szkoły w dobry nastrój.

Pan dyrektor serdecznie podziękował uczniom i ich opiekunom za występ oraz za życzenia.

Miłym akcentem  części oficjalnej okazało się wręczenie Nagród Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły. Była to również okazja do przekazania podziękowań dla nauczycieli, którzy troszczą się o jakość edukacji.

Jak zwykle akademię nagrodzono gromkimi brawami. Po tak miłych chwilach wszyscy cieszyli się dobrym nastrojem, tym bardziej, że przed nami był jeszcze słodki poczęstunek. Warto w tym momencie wspomnieć, że praca dwojga nauczycieli z naszej szkoły została doceniona również przez władze miasta i dnia następnego – 15 października w Zespole Szkół Ekonomicznych podczas akademii ku czci nauczycieli prezydent, M. Czerniawski, wręczył między innymi pani wicedyrektor SP nr 10 Jolancie Gwizdon i nauczycielce języka angielskiego, Izabeli Wierciszewskiej, okolicznościowe nagrody. Gratulujemy!