"Wychowujmy wspólnie - Jan Paweł II nauczycielem życia"- to tytuł wojewódzkiej konferencji zorganizowanej przez naszą szkołę 30 września 2011r., którą patronatem objęli: Urząd Miasta Łomży, Kuria Diecezji Łomżyńskiej, Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Z zaproszenia do udziału w konferencji skorzystało 18 placówek należących do Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz delegacje łomżyńskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele pw. Krzyża Świętego pod przewodnictwem ks.bp. Tadeusza Bronakowskiego. W homilii ks. biskup zwrócił uwagę na rolę rodziny i szkoły w kształtowaniu młodego pokolenia, którego nie można wychować bez stawiania wymagań i egzekwowania zobowiązań .