Strona główna Aktualności

XII pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

10 - 12 X 2012 r. wzięliśmy udział w XII pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Na Jasną Górę pojechaliśmy autokarem Stowarzyszenia Wspólnota Polska, którym podróżowali pielgrzymi polskich szkół im. Jana Pawła II z Wilna.
W spotkaniu uczestniczyło 430 szkół , wystawiono ponad 380 pocztów sztandarowych w tym dwa z Wilna. Intencją pielgrzymowania Rodziny Szkół Jana Pawła II była modlitwa o kanonizację papieża Polaka oraz dziękczynienie za udaną inicjatywę budowy szkoły w Togo. Po południu w Sali Papieskiej przedstawiciele szkół spotkali się z biskupem Henrykiem Tomasikiem, duszpasterzem Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Po tym spotkaniu nasza grupa zwiedziła muzeum, a wieczorem odbyliśmy Drogę Krzyżową na Wałach Klasztornych, prowadzoną przez naszego ks. Tomasza Myśliwego.
W drodze powrotnej 12 X 2012 r. odwiedziliśmy Sanktuarium Ojca Pio w Mstowie (15 km od Częstochowy).
Pielgrzymka była jednocześnie przygotowaniem do świętowania XII Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem Jan Paweł II - Papież Rodziny.

Mirosława Rakowska, Jolanta Siwik

 

 

Zdjęcia

6.jpg

Zegar

Ulti Clocks content

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
26 Maja 2016
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

Do końca roku zostało 220 dni.