Strona główna Aktualności

Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Dnia 29 listopada 2011 r. z naszej szkoły wyruszył Poczet Sztandarowy wraz z opiekunami na coroczne spotkania z uczniami rodziny szkół im. Jana Pawła II w Kolnie.
Poczet Sztandarowy stanowili następujący uczniowie naszej szkoły: Natalia Baczewska (kl. VI b), Natalia Czaplicka (kl. VI f), Joanna Dłużniewski (kl. VI f), Marika Mocarska (kl. VI b), Patryk Łapicki (kl. VI c) oraz Jakub Zalewski (kl. VI a). Zjazd rozpoczął się uroczystą mszą świętą, którą poprowadził ks. Biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski. Msza była bardzo ciekawa, z udziałem chóru, a także młodzieży grającej na różnych instrumentach. Poczty sztandarowe zostały ustawione w głównej nawie kościoła. Po mszy wszyscy spotkaliśmy się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie. Uczestniczyliśmy w interesującym apelu. Podczas występu uczniów owego gimnazjum mogliśmy wysłuchać wypowiedzi wielu ważnych osób z naszego województwa. Na zakończenie uroczystości obejrzeliśmy pokaz słowno - muzyczny, podczas którego uczniowie i uczennice zatańczyli poloneza. Po obiedzie poszliśmy na warsztaty z księdzem.
Uważamy, że na takie uroczystości powinno się uczęszczać coraz częściej. Po spotkaniu z księdzem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Natalia Czaplicka, kl. VI f i Joanna Dłużniewski, kl. VI f

Dzisiaj jest: Wtorek
2 Września 2014
Absalon, Bohdan, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Dersław, Dionizy,
Eliza, Henryk, Julian, Stefan, Tobiasz,
Wilhelm, Witomysł

Do końca roku zostało 121 dni.
Zodiak: Panna

Naszą witrynę przegląda teraz 46  gości