W środę 25 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży odbył się V Diecezjalny Bal Charytatywny, w którym uczestniczyli uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas i Koła Wiedzy o Patronie pod opieką pań Ireny Siwek, Barbary Salwy i ks. Pawła Nocko. Celem głównym balu była zbiórka zabawek i przyborów szkolnych. Po odczytaniu orędzia papieża Benedykta XVI zaczęliśmy taniec inaugurujący bal - polonez. Następnym punktem programu były zabawy integracyjne prowadzone przez wolontariuszy. Potem można było wziąć udział w loterii fantowej. Następnie przerwa na gorący posiłek, by nabrać sił do dalszej zabawy. Nie zapomniano też o podziękowaniach dla szkół biorących udział w Zbiórce żywności. Tańce trwały do godz. 14.00. Byliśmy bardzo smutni, że musimy już iść, ale na pewno przyjdziemy tu za rok.

W imieniu uczestników Paulina Rabek kl. IV f