Warsztaty ekologiczne

    28.05 i 6.06 klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa w Łomży. Temat zajęć brzmiał: „Drewno jako surowiec ekologiczny”. Dzieci dowiedziały się, jakie są zadania Nadleśnictwa, co robią leśnicy i jakie funkcje ma las. Dzięki burzy mózgów uczniowie ustalili do czego ludziom potrzebne jest drewno i dlaczego jest ono surowcem ekologicznym.

    Dzięki nowoczesnemu ekranowi Pani leśnik mogła pokazać dzieciom zdjęcia ważnych elementów w lesie i wyjaśnić ich znaczenie dla jego dobrego funkcjonowania. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, zadawały pytania i utrwaliły wiedzę z edukacji przyrodniczej.

 Na koniec zajęć uczniowie wręczyli Pani prowadzącej zajęcia podziękowanie za pomoc w rozwijaniu świadomości ekologicznej.

 Mamy nadzieję, że przybliżenie dzieciom lasu jako ważnego elementu życia ludzkiego, zachęci uczniów do rekreacyjnego korzystania z jego uroków.

Sylwia Lubiejewska-Borys

Magdalena Żok

Back to Top