Z inicjatywy 35 nauczycieli języka angielskiego z całej Polski, w tym pań Magdaleny Czerwonko
i Małgorzaty Kowalczyk powstał projekt „100 kartek na 100 lat Odzyskania Niepodległości”.

Projekt  miał na celu wzmocnienie postaw patriotycznych u polskiej  młodzieży oraz wysyłanie pozdrowień do uczniów z kraju. Kartka z napisem  „I’m proud to be Polish” oraz pięknym krajobrazem miejscowości, z której uczeń pochodzi, została wysłana do dzieci z miast zgłoszonych w Projekcie.  Nasza szkoła otrzymała 100 kartek z całej Polski, aby pochwalić się tym przedsięwzięciem wykonana została dekoracja  prezentowana od 9 listopada na holu szkolnym przy stołówce.

Jesteśmy dumne z bardzo dużego zaangażowania uczniów klas IV i V, za co bardzo dziękujemy.
Akcja ta uświadomiła nam, że młodzież naszej szkoły to wspaniali patrioci, na których można polegać „jak na Zawiszy”.

Magdalena Czerwonko i Małgorzata Kowalczyk