Wiele osób sądzi, że współczesna młodzież jedyne corobi,  to spędza czas przed ekranami  telewizorów ikomputerów. Jednak grupa uczniów z naszej  szkoły  po raz kolejny  przełamała stereotyp i udowodniła, że jest zupełnie inaczej.

Otóż 26.10.2018 r. sześcioro uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Doroty Żbikowskiej pojechało na XIII konkurs recytatorski poezji Karola Wojtyły  organizowany przez Zespół Szkół w Kleosinie. Zmagania recytatorskie rozpoczęły się o godzinie 10.00 od prezentacji uczniów klas IV-VI. Później nadszedł czas na wystąpienia recytatorów klas  VII -VIII i gimnazjalnych. W obu kategoriach wystąpiło łącznie trzydzieścioro ośmioro uczestników. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, jury udało się na naradę, a uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Stres był ogromny, ponieważ sędziowie naradzali się bardzo długo, a wszyscy uczniowie i nauczyciele czuli, że poziom konkursu był zdecydowanie wyższy niż w latach ubiegłych. Kiedy zostaliśmy zaproszeni do sali na werdykt jury, napięcie sięgnęło zenitu. Ku naszej wielkiej radości, czworo uczniów Dziesiątki wróciło z Białegostoku z nagrodami. Szymon Głodkowski i Oliwia Dzbeńska z klasy VIa otrzymali wyróżnienia w kategorii klas IV-VI, natomiast w kategorii klas VII-VIII wygrała Natalia Bieniek z VIIId, a Julia Krajewska z tej samej klasy zajęła trzecie miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni z nagród, które zdobyliśmy, ale jeszcze bardziej cieszymy się z tego, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym wydarzeniu, które upamiętnia  wielkiego patrona naszej szkoły.