18 października 2018 r. w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących   Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży odbyło się wręczenie stypendiów nau-kowych i sportowych oraz nagród edukacyjnych Prezydenta Miasta Łomży. Na uroczys-tość przybyli wyróżnieni uczniowie i rodzice oraz nauczyciele i dyrektorzy.  Jak co roku, swoje stypendium przyznała również radna Rady Miasta  Łomży, pani Ewa Chludzińska. Tym razem otrzymały je dwie uczennice szkół podstawowych.

Ceremonię rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów „Mechaniaka”. Oficjalną część rozpoczęło przemówienie Prezydenta Miasta - Mariusza Chrzanowskiego, który docenił trud uczniów, a jednocześnie mobilizował do dalszej pracy i rozwijania zainteresowań.

Stypendia naukowe, o wartości od 80 do 180 zł miesięcznie, otrzymało 43 uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół średnich, w tym ósmoklasistki z naszej szkoły: Maja Karwowska, Alicja Magdalena Kneć oraz Natalia Bieniek. Natomiast stypendia sportowe, wynoszące 110 zł miesięcznie - 45 uczniom, wśród których nie zabrakło i uczniów „Dziesiątki”, Jakuba Malinowskiego, Kacpra Raszkiewicza oraz Bartosza Szymańskiego. 17 uczniom, w tym uczennicy naszej szkoły, Natalii Żukowskiej, wręczono nagrody edukacyjne.

Uroczystość była również okazją na podsumowanie współzawodnictwa sportowego łomżyńskich szkół oraz nagrodzenie nauczycieli wychowania fizycznego za szczególne osiągnięcia. Po zakończeniu spotkania wszystkich zgromadzonych zaproszono na słodki poczęstunek.

Alicja Magdalena Kneć, kl. VIIIc