20 marca 2017r  nasza Szkoła TURNIEJEM  SPORTOWYM KLAS II powitała wiosnę.  Rywalizacja była zaciekła, ponieważ stawiło się do niej aż dwanaście klas drugich. Nasi uczniowie startowali samodzielnie w czterech konkurencjach, w tym w jednej z rodzicami. Turniej zyskał wiosenną oprawę, ponieważ pojawiły się na jego trasie kolorowe kwiatki,  z gniazd wyglądały małe bocianki, a wzdłuż toru rosły główki sałaty. Pomiędzy nimi raźno biegali sobie nasi uczniowie poprzebierani za zajączki. Najwięcej śmiechu wzbudził ostatni wyścig. Dziecko w parze z rodzicem musiało, wachlując gazetą przesuwać żabkę w kierunku pachołka, potem trzeba było szybko znaleźć odpowiednią sylabę i zawiesić ją na gałęzi. Powstało hasło – WITAJ WIOSNO!

W tej sportowej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się klasa II H (wych. p. Ewa Chełstowska), która zdobyła 42 pkt i I miejsce. Na podium znalazły się również kl II C (wych. p. dyr. Jadwiga Kirejczyk) i  kl II D (wych. p. Beata Zysk), które zdobyły po 35 pkt i  II miejsce. Klasy II L (wych. p. Katarzyna Czapko) i  kl II F (wych. p. Marzena Przybyszewska) uzyskały po 31 pkt i tym samym  uplasowały się na III miejscu.

Inne klasy także znakomicie sobie poradziły w tych nietypowych wiosennych konkurencjach, ale zajęły pozycje niemedalowe.

Specjalne brawa należą się wspaniale kibicującym uczniom z pozostałych klas. Pomysłowe transparenty, doping na bębnie  i wznoszone okrzyki zagrzewały zawodników do walki. Równie skutecznie robiła to ze swojego stanowiska prowadzącej turniej - p. dyr. Jadwiga Kirejczyk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie sportowej. Organizatorzy – p. Renata Opyrchał, p. Ewa Zalewska