8 grudnia 2016r. o godzinie 12:00 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbyło się uroczyste zakończenie II edycji konkursu plastyczno-muzycznego „Barwy Muzyki”. Organizatorem tego wydarzenia była Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

W konkursie brały udział dzieci z wielu szkół naszego miasta i okolic. Zgłoszono 114 prac. Jury przyznało 3 równorzędne pierwsze miejsca oraz nagrodę specjalną i 10 wyróżnień. Byłam bardzo podekscytowana, ponieważ zajęłam pierwsze miejsce w tym konkursie. Dzięki uprzejmości organizatorów, dyrekcji szkoły oraz naszej wychowawczyni pani Lidii Obiedzińskiej, moja klasa mogła towarzyszyć mi podczas wręczenia nagród. Uroczystość otworzył Jan Miłosz Zarzycki - dyrygent Orkiestry Filharmonii Kameralnej. Zapowiedział przewodniczącego jury pana Henryka Gałę, który po krótkim przemówieniu odczytał nazwiska zwycięzców konkursu oraz wyróżnionych. Otrzymaliśmy gratulacje i nagrody oraz gromkie brawa. Następnie wysłuchaliśmy baśni pt. „Peer Gynt”. Swoim wspaniałym głosem przedstawił nam ją znany aktor Wojciech Wysocki, a ilustrowała muzyka Edwarda Griega w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Kameralnej pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Mogliśmy również podziwiać rysunki wykonane przez uczniów Liceum Plastycznego w Łomży, które odzwierciedlały postaci i wydarzenia występujące w baśni. Wyświetlano je w formie slajdów na dużym ekranie.

Po zakończeniu koncertu na sali pojawił się Mikołaj. Przyniósł nam mnóstwo cukierków. Byliśmy bardzo szczęśliwi. Szczególnie ja, ponieważ swoją radością mogłam dzielić się z bliskimi oraz panią wychowawczynią, a także z koleżankami i kolegami z klasy. To był niezapomniany dzień.

Antonina Pisalska, kl. IIIc