Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży od lat pomagają potrzebującym. Akcje charytatywne przeprowadzane w szkole, odgrywają dużą rolę – uczą młodzież wrażliwości na potrzeby innych, tolerancji, życzliwości, rozwijają empatię, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Pragniemy, aby nasi uczniowie dostrzegali ludzi, którzy potrzebują pomocy.

W grudniu 2021 r. Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas przystąpiło do akcji „Świąteczna Pomoc dla Filipka”. Zorganizowaliśmy w szkole kiermasz ciast i pierników. Kilka dni później odbył się świąteczny kiermasz zabawek. Natomiast w starszych klasach był to kiermasz ozdób świątecznych, które sprzedawaliśmy również za pośrednictwem FB. Artykuły, które pozostały po naszej akcji, przekazaliśmy na kiermasze odbywające się przed świętami w naszym mieście.

Zebrane pieniądze przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor Jadwigą Kirejczyk przekazali 22 grudnia 2021 r. na ręce Pana Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Zbiórka funduszy okazała się wielkim sukcesem. Udało nam się zgromadzić ponad 17 tys. zł.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Szkolne Koło Caritas