Wieloletnią  już  tradycją  naszej   szkoły  są  liczne   konkursy,   quizy  i  apele  związane
z patronem naszej szkoły św. Janem Pawłem II. W tym roku, po raz kolejny, odbył się konkurs wiedzy  o życiu i nauczaniu największego z Polaków. Zakres pytań obejmował życie i pontyfikat papieża-Polaka. Pierwszy etap konkursu odbył się 3 kwietnia 2019 i miał na celu wyłonienie reprezentantów  poszczególnych   klas.  Do etapu  finałowego  zakwalifikowało  się  42  uczniów.
15 maja 2019 uczestnicy zmagali się z testem  wymagającym doskonałej  znajomości m.in. życia
Jana Pawła II po wstąpieniu na drogę kapłaństwa.

Zachęcam   wszystkich   uczniów  do  zapoznania  się  nie  tylko  z  życiorysem   Jana  Pawła  II,
ale również z jego twórczością. Papież był nie tylko największym Polakiem, ale również wspaniałym człowiekiem i wskazówki, które zawierał w swojej poezji mogą stanowić drogowskaz w naszym życiu.

Natalia Bieniek

15  maja  2019 r.    odbył  się   II  etap  szkolnego  konkursu  wiedzy   o   naszym   patronie,
św. Janie Pawle II.

Uczestnicy  zmierzyli się  z  testem wiedzy.  Pytania  dotyczyły  zarówno młodości  Karola  Wojtyły,
jak i pontyfikatu naszego świętego. Pojawiły się zadania łatwe, ale i takie, które sprawiły nie lada wyzwanie uczestnikom.

Większość konkursowiczów była uśmiechnięta i zadowolona ze swojej pracy. Czyżby nasz święty patron, Jan Paweł II, pomagał nam z domu Ojca?

Izabela Jastrzębska