Chór naszej szkoły w szczególny sposób uczcił 25 rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Łomży. W niedzielę 5 czerwca w łomżyńskiej Katedrze wzięliśmy udział w koncercie zorganizowanym przez Łomzyńską Filharmonię Kameralną im. W. Lutosławskiego. Wraz z sześcioma innymi chórami wykonaliśmy chorał "Jesus bleibet meine Freude" Jana S. Bacha. Pięknie zabrzmiało Alleluja J. F. Haendla (z oratorium Mesjasz) połaczonych chórów i orkiestry. Zaprezentowaliśmy się sami w wyjątkowym utworze "Pater noster" z towarzyszeniem głosu Jana Pawła II i w pieśni do słów Karola Wojtyły " Tłumy serc". W trakcie koncertu proboszcz parafii św. Michała Archanioła wręczył osobom zasłużonym dla parafii i kościoła katedralnego medale wybite specjalnie z okazji jubileuszu..

Dziękuję wszystkim chórzystom za ogromny wkład pracy, poświęcenie wielu dodatkowych godzin na ćwiczenie trudnego, wielogłosowego repertuaru, dyscyplinę i zaangażowanie. Rodzicom dziękuję za dowożenie dzieci na próby i wsparcie podczas koncertu. Brawa, które otrzymaliśmy - należą się również Państwu.

Opiekun chóru Agata Durzyńska

Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk (dziękujemy portalowi 4lomza.pl , lomzynskie24.pl)