We wtorek 17 czerwca klasa I A  była na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Dzieci były zaciekawione opowieściami o pracy strażaków  i pokazem sprzętu, którym strażacy posługują się. Po tej wycieczce swoje wrażenia utrwaliły w formie krótkich wypowiedzi pisemnych. Oto niektóre z nich:

Dzisiaj byliśmy w łomżyńskiej remizie strażackiej. Podczas wycieczki oglądaliśmy wozy i stroje strażackie. Najbardziej podobało mi się lanie wody z węża.   Szymon Sawicki

Dzisiaj z całą klasą pojechaliśmy do straży pożarnej. Strażak pozwolił nam wejść do wozu strażackiego. Widzieliśmy jak strażacy zjeżdżają po rurze. Słyszeliśmy też syrenę strażacką. Najbardziej podobało mi się, jak strażak pryskał nas wodą. Klaudia Kossakowska

17 czerwca byłam z klasą w straży pożarnej. Pan strażak opowiadał nam o sprzętach, których używają podczas. Przeraziłam się, gdy zawyły syreny. Podobało mi się jak strażacy zjeżdżają po rurze. Na koniec pryskaliśmy wodą z węża, by stworzyć tęczę. Byłam bardzo zadowolona z tej wycieczki. Oliwia Tombak

Back to Top