18 czerwca w sali 103 odbyło się podsumowanie projektu "A muzyka to jest właśnie tajemnicza wyspa baśni". Uczniowie ponad miesiąc pracowali w  sześcioosobowych grupach nad różnym zadaniami, które dotyczyły muzyki. Każda grupa przygotowała album, np. Kompozytorzy światowi, Polscy kompozytorzy, Instrumenty muzyczne, Z historii muzyki. Ponadto zespoły zaprezentowały piosenkę, taniec ludowy lub narodowy, towarzyski albo nowoczesny, a także zaproponowały uczniom udział w wybranym teleturnieju muzycznym, np. "Jaka to melodia?" wszystkie grupy miały za zadanie przygotować krótką wypowiedź na temat instytucji kulturalnych naszego miasta, w których można doskonalić swoje talenty taczneczne, wokalne lub instrumentalne. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani  do prezentacji, ocenianej przez p. A. Durzyńską, p. H. Dziubińską i p. M. Bieniecką. Jurorki doceniły zaangażowanie, pomysłowość, muzykalność i roztańczenie grup, które wspierali zaproszeni członkowie zespołu Łomża i klubu "Akat". Projekt pozwolił nam podzielić się swoją wiedzą o muzyce, czasem wykraczającą poza program nauczania w szkole podstawowej. Prezentację oglądali uczniowie klas IV A,  IV B,  IV D. To była naprawdę fascynująca przygoda z muzyką.Back to Top