5 czerwca 2013 r. udałam się wraz z moją nauczycielką, panią Dorotą Żbikowską, do Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży na podsumowanie programu profilaktycznego AKADEMIA PEDAGOGA Z PASJĄ- JESTEŚMY DLA DZIECI I RODZICÓW, w ramach którego przeprowadzono konkurs plastyczno - literacki pod hasłem "Łomża - miastem moich marzeń".

Spotkanie przebiegało w ciepłej i sympatycznej atmosferze. Zadbali o to przede wszystkim nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży, którzy byli organizatorami. Uroczystość uświetnili swoją obecnością, między innymi dyrektor muzeum - Jerzy Jastrzębski, poeta i dramatopisarz - Henryk Gała oraz pasjonat historii naszego regionu - pan Michał Kaczyński.

Byłam mile zaskoczona, gdy w pewnym momencie dowiedziałam się, że w konkursie literackim zajęłam III miejsce. Cieszę się podwójnie, gdyż miło jest być wyróżnionym i móc jednocześnie reprezentować swoją klasę i szkołę.

Aleksandra Dzbeńska, kl. VA