Dziewczęta z klasy V C na spotkaniach w Kawiarence Literackiej chętnie czytają młodszym kolegom. Odwiedziły nas ostatnio klasy II A i III D. Dzieci z klasy II A wysłuchały fragmentów książek Grzegorza Kasdepke m.in. "Przygody Detektywa Pozytywki", "Horror czyli skąd się biorą dzieci", "Do trzech odlicz", "Kacperiada". Dzieci obejrzały też zainscenizowany wywiad z autorem, w którym opowiedział on o tym, dlaczego pisze książki dla dzieci, kiedy postanowił zostać pisarzem i jakie są jego ulubione książki. Uczniowie klasy III D poznali atrakcyjne serie książeczek:. "Super", oraz "Zuźka D. Zołzik". Wysłuchali też fragmentów książek: "Taszi i dżin", "Emil ze Smalandii" oraz "Scooby-Doo i śnieżny potwór". Po obu spotkaniach zaproponowane książki cieszyły się ogromnym powodzeniem i prawie wszystkie zostały wypożyczone.

Hanna Dziubińska, Mirosława Rakowska