.

Hej! To my, przedszkolacy z grupy 0 A. Chociaż jesteśmy zerówkowymi przedszkolakami, ale chodzimy do szkoły i to do  jakiej dużej.

Co tutaj robimy?

· Uczymy się i bawimy. Znamy już kilka literek i  liczb. Poznaliśmy też wierszyki i piosenki. Wiemy:  dlaczego pada deszcz, co dzieje się jesienią w lesie, sadzie.

· Ja wiem, że jest polska złota jesień i szaruga jesienna.

· Mi najbardziej podobało się, jak rozmawialiśmy  o Indianach. Robiliśmy nawet indiańskie pióropusze i nadawaliśmy sobie indiańskie imiona.

· Ja byłem „ Cicha Trawa”.

· A ja „Szybki Wiatr”.

· Chodzimy też na zajęcia taneczne i gramy w szachy.

· Odwiedzamy też różne miejsca. Byliśmy w Teatrze Lalek i Aktora , w Państwowej Straży Pożarnej i na poczcie.

· Spotkaliśmy się również z panią policjantką.

· Jesteśmy też  studentami „ Akademii Przedszkolaka”.

· Ja opowiem, jak to było! Poszliśmy do WSIiP. Tam występowaliśmy  na scenie przed dużą publicznością. Pan rektor powiedział, że zdaliśmy super egzamin i pasował nas na studentów.

A jak czujemy się w naszej szkole, jaka jest nasza grupa?

· Nasza grupa jest koleżeńska, lubi się bawić. Wszyscy są weseli i prawie zawsze mili dla innych. Nasza grupa bardzo lubi jeść. Nie lubimy dostawać uwag.

· Moja grupa jest fajna i wszyscy lubią ze mną bawić się.

· Nasza grupa jest bardzo fajna. Czuję się w niej dobrze. Cieszę się , że jestem w tej grupie.

· Ja lubię naszą salę i wszystkie zabawki. Dziewczynki  najchętniej bawią się kuchnią i naczyniami, a my chłopcy uwielbiamy budować z klocków lego, które przyniósł Kuba.

· W naszej grupie jest więcej chłopców niż dziewczynek, ale nam to nie przeszkadza. Lubimy się , bo jesteśmy weseli i miło razem spędzamy czas.

· Mamy dużo gier planszowych i zręcznościowych, dzięki temu czas szybko mija.